"Internet dziś to super ekspres, który czeka na pasażerów
by zawieźć ich w nową erę, erę globalnej informacji.
Kto nie zdąży wsiąść do niego teraz, jutro może zostać
sam na peronie...."
o nas historia produkty gry planszowe wiedza dla prasy galerie linki kontakt

Cała Polska gra w gry planszowe.

Od kilku lat Polacy interesują się grami planszowymi. Coraz więcej osób spędza czas w klubach, domach, kawiarniach oddając się graniu. Organizowane są liczne zjazdy, spotkania, konwenty miłośników gier planszowych. Planszówki przeżywają dziś prawdziwy renesans i nie kojarzą się już tylko z dziećmi, z Piotrusiem i warcabami. Na rynku pojawiają się nowoczesne tytuły dla starszych graczy i społeczeństwo, w różnym wieku, coraz częściej dostrzega zalety gier planszowych.

Grając mamy czas na „chwileczkę zapomnienia”. Można przenieść się w odległe czasy i najróżniejsze światy. Budować zamki dla średniowiecznych władców, rządzić starożytnym Egiptem, kolonizować osady, rozwijać swoje mocarstwa, rywalizować o przestrzeń życiowa dla dinozaurów, handlować rzadkimi towarami w kosmosie i łącząc siły pokonywać wspólnego wroga.

Na rynku dostępne są gry z zarówno historyczne, strategiczne, fantasy jak i ekonomiczne i logiczne. Jeśli lubimy ryzyko można wybrać grę z dużą dawka losowości, jeśli wolimy planować i mieć wszystko uporządkowane wybierzmy grę z niskim czynnikiem losowości. Na rynku dostępne są gry rodzinne, które nie nudzą się dorosłym i nie są zbyt skomplikowane dla dzieci. Gry familijne to gry dla całej rodziny bez względu na wiek. Przy jednym stole mogą zasiąść małe dzieci wraz z rodzicami. Do kategorii gier familijnych mogą należeć wszystkie gry od ekonomicznych do przygodowych, wiele zależy od tego ile mamy czasu na grę, w ile osób chcemy pograć i w jakim wieku są osoby grające. Gra familijna powinna posiadać kolorową szatę graficzną (oprawę gry), ciekawą fabułę, historię, wokół której będzie się toczyła zabawa oraz powinna również zawierać wyjątkowo proste zasady i nieskomplikowaną mechaniką, w której bez względu na ilość graczy nie będzie nudziła przestojami i czekaniem na swoją kolejkę.

Gry to również świetny i oryginalny prezent, który na pewno nie znudzi się zaraz po rozpakowaniu. U dzieci i młodzieży taki prezent pobudzi ciekawość i chęć poznania zasad i sekretów, które kryje pudełko . Zapewni osobie obdarowanej miłe spędzenie czasu w rodzinnym i przyjacielskim gronie.

GGry planszowe rozwijają zainteresowania i osobowość. Pozwalają ćwiczyć koncentrację i przyswajają wiedzę. Szlifują zdolności przestrzenne, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Uczą myślenia i działania w zespole, znaczna część gier wymaga interakcji miedzy uczestnikami gry. Gry planszowe zapewniają odpowiednią dozę intelektualnej rozrywki, połączoną z niemała dawka śmiechu i wygłupów. No i chyba najważniejsze -integrują .

Sklepy sprzedają coraz więcej pozycji, a rodzimi wydawcy dostarczają coraz więcej pięknie wydanych polskojęzycznych produktów. Większość gier zawartych jest w jednym pudełku mniejszym, bądź większym i można ja zabrać dosłownie wszędzie, zarówno pod namiot, do pociągu jak i na ławkę w parku.. Dlatego zamiast nudzić się, chodzić z kąta w kąt, siedzieć przed telewizorem czy komputerem poszukajmy interesującej nas gry w sklepie internetowym, z grami planszowymi „4karo”, zaprośmy znajomych, grajmy i rozwijajmy się intelektualnie.

Polecamy gry planszowe w sklepie 4karo
WYDARZENIA

Arena Albionu - przygodowa gra karciana.

Kuźnia Gier wyprodukowała dla firmy PROGLOBAL przygodową grę karcianą...

Ponad pół miliona kont w 100% polskie grze internetowej

W polskiej grze internetowej Arena Albionu dostępnej pod....

Poznań Game Arena 2008

Relacja z PGA 2008 - Poznań Game Arena - Targi Multimediów i Rozrywki....o nas | historia | produkty | gry planszowe | wiedza | dla prasy | galerie | kontakt | linki

PROGLOBAL 2007-2010