"Internet dziś to super ekspres, który czeka na pasażerów
by zawieźć ich w nową erę, erę globalnej informacji.
Kto nie zdąży wsiąść do niego teraz, jutro może zostać
sam na peronie...."
o nas historia produkty gry planszowe wiedza dla prasy galerie linki kontakt

Jak większość twórców serwisów internetowych osoby współpracujące z nami zaczynały od tworzenia serwisów reklamowych dla firm i instytucji. Bardzo szybko dzięki tej działalności okazało się, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na usługi handlu elektronicznego. W tamtych czasach posiadanie konta WWW wraz z obsługą baza danych i języka skryptowego było bardzo kosztowne co przy jeszcze wówczas niewielkim zainteresowaniem wśród klientów zakupami internetowymi generowało głownie straty u właścicieli tego typu sklepów.

Handel elektroniczny

Znając powyższe realia i potrzeby firm stworzyliśmy system sklepu internetowego o nazwie „Kram”, który zapewniał instalację nawet na darmowym koncie WWW bez potrzeby posiadania związanej z nim bazy danych i obsługi skryptów. Wszelkich operacji z obsługą sklepu jego właściciel dokonywał lokalnie na swoim komputerze bez konieczności podłączenia do sieci Internet. Miało bardzo istotne znaczenie przy ówczesnych dużych kosztach połączeń modemowych. Dopiero po wprowadzeniu wszelkich zmian i aktualizacji właściciel łączył się ze swoją witryną sklepu aby uaktualnić dane z których korzystała. Koszty jakie ponosił właściciel sklepu za korzystanie z systemu były jedynie związane z ilością transakcjami co oznacza że jeśli sklep posiadał ich znikomą ilość płacił mało. Za samo posiadanie systemu sklepu internetowego nie ponosił kosztów.

Sklepy budowane na podstawie systemu „Kram” oraz inne sklepy internetowe mogły wchodzić w skład serwisu integrującego tego typu systemy. Był to „Jarmark” - hipermarket internetowy, stanowił on katalog polskich sklepów internetowych i posiadał własną wbudowaną zaawansowaną wyszukiwarkę towarów. System „Jarmark” był prekursorem popularnych dziś internetowych pasaży handlowych.


Serwisy branżowe

Nasi współpracownicy tworzyli branżowe serwisy tematyczne, które skupiały społeczności związane z tymi branżami. Serwisy te zawierały oprócz standartowych elementów dla tego typu aplikacji takich jak fora dyskusyjne i tablice ogłoszeń również sklepy internetowe, bazy danych artykułów i konferencji, bazy wiedzy i różne testy przydatne przy poszerzaniu swojej wiedzy. Informacje jakie były prezentowane w nich oraz kształt były głównie dziełem samych ich użytkowników. Serwisy te były prekursorami serwisów społecznościowych, które stanowią podstawy współczesnego Web 2.0. Kilka z tych serwisów działa do dnia dzisiejszego i cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników.
  www.ipis.pl - vortal przedsiębiorczych
  www.emedyk.pl- Internetowa Klinika Zarządzania
  www.jobmed.pl - medyczny serwis kariery

WYDARZENIA

Arena Albionu - przygodowa gra karciana.

Kuźnia Gier wyprodukowała dla firmy PROGLOBAL przygodową grę karcianą...

Ponad pół miliona kont w 100% polskie grze internetowej

W polskiej grze internetowej Arena Albionu dostępnej pod....

Poznań Game Arena 2008

Relacja z PGA 2008 - Poznań Game Arena - Targi Multimediów i Rozrywki....o nas | historia | produkty | gry planszowe | wiedza | dla prasy | galerie | kontakt | linki

PROGLOBAL 2007-2010